Spiegel: Külföldi újságírók után kémkedett a német hírszerzés
A Der Spiegel szerint egyebek mellett a Reuters, a BBC és a The New York Times afganisztáni kommunikációs csatornáit figyelték a németek.
A Der Spiegel szerint egyebek mellett a Reuters, a BBC és a The New York Times afganisztáni kommunikációs csatornáit figyelték a németek.
Németországban több mint 200 amerikai ügynök dolgozik, akik hivatalosan diplomatastátusszal vannak az országban. Ehhez jön még azoknak a magáncégeknek a feltehetően többszáz munkatársa, akik a National Security Agency (NSA) megbízásából dolgoznak Németországban, mint ahogy arról a Snowden-jelentésből tudhatunk - írja a Spiegel vasárnap megjelent számában.
Eltűntek a német szövetségi hírszerzés (BND) tervezett új berlini központjának titkos építési tervei.
A Der Spiegel információi szerint a nyugatnémet hírszerzés (BND) 1965-ben szervezet be a Bolíviában, álnév alatt élő Barbiet, aki jó kapcsolatokat ápolt a helyi politikai vezetéssel. Az Adler (sas) kódnéven jelentő férfit a BND "intelligensként", és "diszkrétként" jellemezte - írta a Spiegel.
A német külügyminisztérium "barna múltját" leleplező könyv megjelenése után a hírszerzés is rászánta magát, hogy górcső alá vegye egykori munkatársainak előéletét.
A német hírszerzés (BND) első ízben tett hozzáférhetővé olyan titkos aktákat, amelyek a szervezetnek náci terrorszervezetek egykori kiszolgálóival való több évtizedes együttműködésére világítanak rá.